35. Test produktów firmy Gentle Day

Na samym początku chcę napisać, że z całego testu miałam nagrany filmik, ale niestety coś poszło nie tak. Wczoraj podczas przesyłania pliku na komputer, mój telefon nagle się wyłączył. Od tego momentu nie da się go załączyć. W T-mobile zresetowali go do stanu początkowego, nie dało się uratować plików jakie były na Smartfonie, wszystko poszło „papa”. Na dowodzenia dowiedziałam się, że telefon już działać nie będzie, oprogramowania nie da się mu wgrać i że dostane nowy. A co mi po nowym, jak ja ten uwielbiałam? Dostanie Pani lepszego i nowszego!!! Czy to jest problem zrozumieć, że wolałam tamten? Wszystko straciłam ;/ Przejdźmy do testu. Na szczęście zdjęcia się wgrały przed filmikiem.

Otrzymałam do przetestowania wkładki higieniczne oraz podpaski na dzień. Test wkładek, które przeznaczone są do codziennego stosowania podczas pojawiania się wydzieliny, oraz test podpasek na dzień.

Wykonałam mieszankę dzięki, której wykonałam test wkładki i podpaski. Oto zdjęcia:

S

Wkładka i podpaska zostały przyklejone na czysta kartkę z bloku A4

SS

Na wkładkę wlałam 2 pełne miarki mieszanki pokazanej na zdjęciu, a na podpaskę wlałam 4,5miarki. Test polegał na sprawdzeniu chłonności. Przyłożyłam rękę do wkładki i podpaski by sprawdzić czy moja skóra będzie odczuwać mocną wilgoć. Ku mojemu zdziwieniu nie było tak źle. Przykładając rękę poczułam delikatnie wilgotną wkładkę i podpaskę, dzięki temu nie jesteśmy narażone na bakterie i inne wirusy, które mogą spowodować swędzenie, pieczenie i inne.

SS

Obydwie kartki na których przykleiłam produkty odwróciłam by zobaczyć czy nie przeciekło, a oto zdjęcia, że było sucho:

SS

Na pierwszym zdjęciu widać wilgoć, ale to przez to, że mi się ręka trzęsła i wylałam obok. Spokojnie wkładka ani trochę nie przeciekła.

Produkty bardzo chłonne, w porównaniu z innymi produktami dostępnymi przyznaję 5+. Boczne ścianki chronią przed przeciekaniem.

W ulotce, którą otrzymałam jest napisane:

Wkładki:

- Wkłądki do codziennego stosowania podczas pojawiania się skąpej wydzieli, również idealne dla kobiet w ciąży, nie podrażniają i również nie powodują dyskonfortu, bez problemu można wyjść na długi spacer, uprawiać sport, jazdę na rowerze.

Warstwa wkładek higienicznych nie zawiera żadnych substancji chemicznych i  drażniących skórę.

Podpaski:

- Bardzo wysoki poziom wchłaniania w porównaniu z innymi podpaskami. – Zgadzam się z tym w 100%, Widać to choćby na zdjęciach, ale i ja sama mogę potwierdzić ten punk i dać 5+, nie trzeba się martwić, że zaraz coś może się wydarzyć.

-Boczne ścianki chronią przed przeciekaniem.

- Nie powodują dyskomfortu i nie podrażniają skóry. – Tak zgadzam się, bez problemu można się w nich poruszać, siedzieć, jeździć na rowerze czy uprawiać sport.

- Do stosowania podczas regularnych menstruacji.

Jak pewnie zauważyliście na wkładce i podpasce jest pewien pasek. Jest to pasek anionowy, który usuwa nieprzyjemny zapach oraz rozprzestrzenianie się bakterii, o których żadna z nas nie chcę na pewno słyszeć, powodują uczucie świeżości i komfortu.

Podpaski są ekonomiczne dzięki swojej super chłonności i funkcji antybakteryjnej. W ulotce piszę, że większość kobiet zauważyło, że dzięki produktom Gentle day, zużywa mniej podpasek. Jako matka dwójki małych dzieci, które czasem nie pozwalają mi 5 godzin wejść do łazienki, sama to zauważyłam. Stosując te produkty można zapomnieć, że się ma miesiączkę.

Test tamponów:

Najlepzym sposobem na przetestowanie tamponów, jest po prostu włożenie je do jakieś cieszy, w moim przypadku woda wlana do literatek. W pierwszej szklance jest więcej wody niż w drugiej.

S S

SS

Łatwe otwarcie tamponów bez żadnych problemów nawet dla kogoś z bardzo krótkimi paznokciami. Przed włożeniem każdego tampon’a do literatki z wodą mocno pociągnęłam za sznurki, które się nie urwały. Po 3 godzinach wyjęłam tampony z literatek by zobaczyć czy nie stało się nic, ale ujrzałam super chłonne tampony i również pociągnęłam za sznurki, które zostały na miejscu. Do opakowań dołączone są instrukcję . Dla początkujących kobiet jest to bardzo ważne by prawidłowo wprowadzić tampon, ponieważ złe włożenie powoduję dyskomfort w ruchach, może nie być w 100% chłonny. Instrukcja jest bardzo czytelna. Tampony powinny być dopasowane do obfitości krwawienia. Dostępne są takie warianty:

** – 2 krople (regular) w czasie średniego krwawienia

*** 3 krople (super) w czasie obfitego krwawienia

**** 4 krople (super plus) W czasie bardzo obfitego krwawienia

Do testów jak widać po zdjęciach dostałam Super, oraz Super plus.

Tampony jak i podpaski i wkładki zostały również przetestowane prze zemnie. Nie odczuwałam dyskomfortu siedząc czy poruszając się, a ruchu w moim życiu jest bardzo dużo. Tampony są bardzo chłonne, nie podrażniają, nie powodują swędzenie, pieczenia. Stosując nie zauważyłam żadnych niepokojących mnie dolegliwości. Stosowałam o różnych porach dnia. Opakowanie po tamponach posiada super plus, którym po otwarciu, jest łatwe zamknięcie pudełka. Wygląda jakby w ogóle nie było otwarte.

Porównując z innymi markami tamponów jestem pewna produktów Gentle Day i ich skuteczności. Uważam, że są jedną z najlepszych firm dla kobiet.

Po 3 godzinach:

SS

Na instrukcji dołączonej do tamponów jest pewna ważna informacja, chodzi tu o Zespół Wstrząsu Toksycznego.

Można zmniejszyć ryzyko TSS zmieniając tampony z 3 godziny do 6 godzin oraz używać na zmianę podpaski. Nie powinno się używać przez cały okres trwania miesiączki tylko tamponów. Tampon również powinien być dopasowany do obfitości krwawienia.

Ostatnio głośno jest w gazetach, telewizji, na portalach internetowych o teście ph pochwy. Jeśli ktoś nie słyszał to takie produkty można zakupić i przebadać się samemu w domu, zanim z każdą dolegliwością polecimy do lekarza. Takie badanie jest pomocne dla każdej kobiety, nawet w ciąży. Trzeba pamiętać, żeby przy sprawdzaniu poziomu ph pochwy być bardzo delikatnym. Nic na siłę i rozluźnić się. Dzięki takiemu badaniu w domu, możemy dowiedzieć się czy nie jesteśmy narażone na infekcję okolic intymnych. Pod wpływem wydzieliny pochwy powierzchnia testowa zmieni barwę, którą możemy porównać ze skalą dostępną również w opakowaniu. Gdy ukaże nam się wynik jaki nie spodoba się, wtedy możemy udać się do lekarza.

S

Do testów dostałam się poprzez Fan page Green Dream:


https://www.facebook.com/pages/Green-Dream/672878729416537?ref=ts&fref=ts

W sklepie internetowym pod tym linkiem można zakupić produkty:


http://www.greendream.sklep.pl/pl/searchquery/gentle/1/phot/5?url=gentle

Czu uważam, że cena jest wysoka. Porównując ceny wszystkich produktów na polskim rynku to uważam, że cena jest dobra. Idziemy do sklepu, kupujemy 10szt podpasek za 6zł. Przez cały okres trwania miesiączki marudzimy, że to się zgięła podpaska czy przeciekła, odkleiła się, nie odczuwamy dyskomfortu, to może lepiej zapłacić parę złoty więcej i czuć się w te dni jak na co dzień? Beż żadnego marudzenia i słuchania od mężów, dzieci, rodziców i innych ” Przestań być zmierzła” Ja jestem na wielkie tak, ponieważ stosując produkty czułam się w te dni jakbym w ogóle ich nie było.

Mam dziwne wrażenie, że zapomniałam o czymś napisać, ale to zawsze można uzupełnić. Zapraszam do czytania.

2015-02-16 12.07.07

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>